Sladidlo DiaChrom
Víc než jen sladidlo...
CZ ▼

DiaChrom sypký - který kdy použít

Univerzální použití pro kuchyňskou úpravu má stolní sladidlo DiaChrom sypký se sukralózou (červený). DiaChrom sypký (modrý) je sice chuťově vyváženější a lahodnější, nehodí se však na tepelnou úpravu těsta obsahujícího prášek do pečiva.

DiaChrom sypký

DiaChrom sypký (červený) je vhodný jak na pečení, tak na vaření a zavařování. Sladidlo lze použít i ke slazení salátů, ovoce, krémů, pudinků, dortů, buchet, koláčů a cukroví. Osladíte si čaj, kávu a ostatní teplé nebo studené nápoje. Lze ho použít i k běžnému zavařování a přípravě marmelád.

Je stabilní i při vyšších teplotách, neztrácí sladivost v kombinaci se sodou nebo práškem do pečiva, tak jak je tomu u DiaChromu sypkého (modrý)

DiaChrom se sukralózou sypký má čistou sladkou chuť bez nepříjemných pachutí s pozdějším nástupem sladké chuti, která však v ústech déle přetrvává.

DiaChrom sypký (modrý) je chuťově nejvíce podobný cukru, lze ho taky použít k pečení a jakémukoliv slazení, jen spolu s práškem do pečiva nebo jedlou sodou při vyšších teplotách ztrácí svou sladivost. Výborně se však hodí na pečení koláčů a buchet, kde není prašek do pečiva, ale jen kvasnice. Také se osvědčil při přípravě salátů, zálivek nebo na zavařování. Sladkou chuť vnímá konzument stejně jako při použití cukru.

Oba typy sladidel sladí 3x více jak běžný cukr, proto se v receptech, kde má nahradit cukr použije pouze 1/3 (např. místo 150 g moučkového cukru použijeme 50 g DiaChromu sypkého modrého nebo červeného).

 

- Sypká forma sladidla obsahuje o 70 % méně kalorií než cukr.

- Pokud pečeme kynuté buchty a koláče se sypkým DiaChromem, jsou vláčnější a tak brzy neokorají.

- Při šlehání sněhu z bílků se sypkým DiaChromem je sníh ještě hustší a tužší než při šlehání bílků s cukrem.

- Zálivky do zeleninových salátů slazené DiaChromem mají výraznější chuť.