Rádi bychom se Vám připomínali reklamou na jiných webech, abyste na nás nezapomněli. Souhlasíte? Další informace

Ne Souhlasím
Sladidlo DiaChrom
CZ ▼
Víc než jen sladidlo...     Žádejte v lékárnách
 

Může DiaChrom ovlivňovat hladinu cukru v krvi?

 
 

Ano, může!

Je to díky jeho unikátnímu složení. DiaChrom kromě sladící složky obsahuje i speciální komplex označovaný také jako glukózotoleranční faktor (GTF), jehož účinnou složkou je trojmocný chróm. DiaChrom spojuje příjemné s užitečným. Nejen, že si osladíte téměř bez kalorií, ale současně dostanete do těla i aktivní trojmocný chróm, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin. Účinnost komplexu byla opakovaně potvrzena pokusy zaměřenými na ovlivnění průběhu glykémie prováděnými v Česku i v zahraničí.

 

Jak přesně chróm v těle působí?

Pro každého člověka a především pro diabetika je důležité, aby inzulín fungoval správně a naplno. Inzulín si lze představit jako pomyslný klíč, který otevírá dveře pro vstup glukózy do buňky. Čím rychleji klíč (inzulín) najde zámek a čím déle se v zámku udrží, tím více glukózy se do buňky dostane a tím rychleji klesne glykémie. V těle je celá řada látek, které inzulínu vyhledávání zámku ztěžují nebo se jej snaží ze zámku dostat ven. Ale také je tam jedna látka, která naopak usnadňuje zasunutí inzulínu do zámku a také ho dokáže v zámku dlouho udržet. Touto látkou je glukózotoleranční faktor (GTF) s navázaným trojmocným chrómem.

GTF

 

Odborně lze proces popsat tak, že aktivní GTF usnadňuje vazbu inzulínu na jeho receptor a udržuje vzniklý komplex déle aktivní. Jinými slovy, efekt GTF spočívá ve zvyšování citlivosti tkání k inzulínu.

Ne každá sloučenina trojmocného chrómu dokáže vytvořit dostatečně funkční GTF. Dlouholetým testováním různých forem chrómu byla pro DiaChrom vybrána ta nejúčinnější.

 

Jaké je minimální množství chrómu potřebné k ovlivnění hladiny cukru?

Aby bylo dosaženo potřebného účinku je nutný příjem minimálně 6 µg trojmocného chrómu za den, což je množství obsažené ve 4 tabletách sladidla DiaChrom. Jedna tableta sladí jako jedna kostka cukru, takže si stačí osladit dva šálky kávy nebo čaje. Tento údaj se vztahuje ke komplexu chrómu obsaženého ve sladidle DiaChrom. Jiné sloučeniny chrómu nedosahují takovou účinnost a v jejich případě musí být použito mnohem větší množství.

 

Nápoje slazené DiaChromem

Jak DiaChrom chutná?

Jak potrvzují komentáře od našich fanoušků na Facebooku, DiaChrom má skvělou čistou chuť, velmi podobnou cukru - facebook.com/diachrom

 Co říkají zákazníci

 

Víte, že se DiaChrom prodává ve třech tržních druzích?

 

Přehled produktů

 

Kde se DiaChrom prodává?

  • V kamenných lékárnách a prodejnách zdravé výživy
  • V internetových lékárnách
  • Na dobírku přímo od výrobce

 

Zajímavé recepty

Baner pro články odkazující na recepty kategorii saláty

Další články


Cukrovka

Cukrovka je charakterizována zvýšenou koncentrací glukózy v krvi. Stálou koncentraci glukózy v krvi udržují především hormony inzulín a glukagon....

Celý článek